Responsive Menu

Energia

Községünk

Elhelyezkedése

A közlekedés-földrajzi helyzete kedvező, az Észak-alföldi Régió középső területén, a közlekedési kapcsolatokat tekintve nagy jelentőségű Szolnok-Debrecen-Nyíregyháza-Záhony országos térszerkezeti tengely mellett fekszik, amelyet a 4-es számú főközlekedési út és a Budapest-Záhony vasútvonal hordoz. Ezen kívül az országos térszerkezeti tengelyből Püspökladánynál ágazik el Magyarországot Közép-Erdéllyel (Nagyváraddal, Kolozsvárral, a Székelyfölddel) összekötő regionális térszerkezeti vonal a 42-es számú főközlekedési úttal és a Püspökladány-Biharkeresztes vasútvonallal. A térségben lokális jelentőségű a Püspökladány-Szeghalom vasútvonal. A kedvező forgalmi fekvést azonban csak néhány település tudja kihasználni, Püspökladány mellett Kaba, valamint Báránd, Sáp, Szerep, Sárrétudvari és Biharnagybajom fekszik vasútvonal, míg Kaba, Báránd és Földes főközlekedési közút mentén. A többi település elérhetősége gyengének tekinthető.

Sáp a megye dél-nyugati részén – a legközelebbi várostól Berettyóújfalutól nyugati irányban 17 km-re fekvő település. Közúton leggyorsabban a 42-es számú főútvonalról Földesnél leágazó mellékúton érhető el. Közvetlen vasúti kapcsolata van Püspökladányon keresztül Budapest felé, illetve Biharkeresztesen át Nagyváraddal. Állomásépülete műemlék. A település a Nagysárrét vidékén, egy viszonylag zárt, gyenge lefolyású, szikes talajon, alacsony mélyedésben helyezkedik el. Belterülete 129 ha, külterülete 1793 ha. Főként a szántóföldi művelés, míg a réti és szikes talajokon a legelőhasznosítás a gyakoribb.

Legfrissebb hírek

VP6-19.2.1.-11-4-17